Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5937 % -0.26
EURO 18,4001 % 0.15
GRAM ALTIN 1.024,62 % -0,07
ÇEYREK A. 1.675,25 % -0,07
BITCOIN 378.583 0.816
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 29°
Google News

Sözünün eri Taş’a teşekkür ediyoruz

Milletvekili adaylığı sırasında mahallelerindeki yol sorunu için “seçildiğimde çözeceğim” diyen Ak Parti Bingöl Milletvekili Eşref Taş’ın sözünü tuttuğunu belirten Kültür Mahallesi sakinleri: “Sözünün eri Taş’a teşekkür ediyoruz” dediler.

Son Güncelleme :

16 Temmuz 2012 - 14:48

/ 72 views kez okundu.
Sözünün eri Taş’a teşekkür ediyoruz
Genç’te afet kapsamında olan ancak yıllarca alt yapı sorunu bulunan Genç Telyin mevki, Cezaevi Konutları ile Kültür Mahallesi Afet konutları Ak Parti Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş’ın girişimleri ile nihayet çözüme kavuşuyor.
 Milletvekili Taş’ın girişimleri sonucu Genç Telyin mevkiinde bulunan ada içi afet konutların yol yapımı için 125 Bin TL, eski cezaevi bölgesi afet konutları yol yapımı için 150 Bin TL ve Kültür Mahallesi mevkii afet konutları yol yapımı için de 200 Bin TL olmak üzere toplam 475 Bin TL ödenek aktarılmıştı.
Aktarılan ödeneğin akabinde Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından önümüzdeki günlerde Afet Konutlarının ada içi kilitli parke taşı yol yapımı ihalesinin yapılacağı öğrenildi.
Yaşanan gelişmeler üzerine gazetemizi ziyaret eden Kültür Mahallesi sakinlerinden Sadettin Bozkır ve Ramazan Karagöz adlı mahalle sakinleri, Kültür Mahallesi Cezaevi Konutlarının yol ve çevre düzenlemesinin yapımı için ödenek aktarılmasını sağlayan Bingöl milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş’a teşekkür ettiler. 14 yıldan beri Kültür Mahallesi Cezaevi Konutlarında ikamet ettiklerini belirten Bozkır ve Karagöz, gelinen sürece kadar ciddi manada yol sıkıntısı yaşadıklarını belirtip şu açıklamalarda bulundular.”14 yıldan beri bu mahallede ikamet ediyoruz. Bu süreçte kapısına gittiğimiz birçok idareci ‘Bu bizim sorunumuz değil, Bingöl’e bağlı bir sorun’ deyip her zaman sorundan kaçmaya çalıştılar. Açıkçası bu konuda çalmadığımız kapı kalmadı. Son olarak durumu, 12 Haziran 2012 seçimlerinde mahallemize Milletvekili Adayı olarak gelen Prof. Dr. Eşref Taş’a aktardık. Kendiside bize şayet milletvekili olursam sorunu çözmeye çalışacağım” dedi. Hakikaten göreve gelmesinin ardından bir yılı bile dolmadan bu sorunumuz için uğraştığını gördük. Sağolsun girişimleri sonucu mahallemizin yazın tozdan, kışın ise çamurdan geçilmeyen yolları, nihayet yapılacak. Bu konuda gerek şahsımız, gerekse de mahallemizin diğer sakinleri adına sözünün eri olan milletvekilimize teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dediler.
casino siteleri