Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4954 % 0.08
EURO 17,7752 % 0.12
GRAM ALTIN 968,49 % 0,57
ÇEYREK A. 1.583,48 % 0,57
BITCOIN 357.870 0.334
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 18°
Google News

SP ADAYINI AÇIKLADI KAFALAR KARIŞTI!

SP’nin geçtiğimiz hafta belediye başkan adayını açıklaması siyaset gündemine bomba gibi düştü. Yaşanan gelişme AK Parti açısından avantaj olarak değerlendirilirken, SP’nin erken davranışı ‘siyasi hata’ olarak nitelendirildi. Gerekçe olarak ise ileriki süreçte Ak Parti’de doğabilecek küskünlüklerin yönelebileceği alternatiflerin ortadan kaldırılmış olması…

Son Güncelleme :

08 Eylül 2013 - 14:32

/ 179 views kez okundu.
SP ADAYINI AÇIKLADI KAFALAR KARIŞTI!


Saadet Partisi’nin geçtiğimiz hafta içinde Genç’te gerçekleştirdiği toplantıda Genç Belediye Başkan Adayı’nı belirlemesi ve kamuoyuna açıklaması, ilçede siyasi hareketlilik oluşturdu.


Başkan adayının erken açıklanması ‘siyasi hata’ olarak değerlendirilirken, bu hatanın AK Parti açısından avantaja dönüştüğü belirtiliyor. Kamuoyunda gözler partilerin adaylarına çevrilmişken SP’nin adını erken açıklamasının hata oluşunu savunan siyasi çevreler, gerekçe olarak ta şu öngörüleri paylaşıyor;


“Geçmişte AK Parti’nin tek alternatifi Has Parti iken, Has Parti’nin kapatılıp AK Parti’ye katılmasıyla milli görüş çizgisindeki seçmen tabanı için vazgeçilmez liman olan Saadet Partisi’nin bu denli bir hataya düşmesi manidardır. Belki de bilinçli bir adımdır. Burada oluşan tabloya bakıldığında AK Parti’nin elini güçlendiren bir adım söz konusudur. Çünkü seçim sürecinde adaylık nedeniyle yaşanması muhtemel küskünlüklerde büyük kitlelerin SP’ye katılımı söz konusu iken artık bu şans ortadan kaldırılmştır. Bu haliyle Genç’te AK Parti’ye alternatif olarak öne çıkan siyasi parti olarak ta sadece Hüda-Par kalmıştır.”


SP’NİN GENÇ ADAYI YILMAZ BOZKURT


Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı, Saadet Partisi (SP) Genel Merkez Teşkilat Başkanı Mesut Doğan ve GİK üyesi Muhittin Aytunç’un katılımıyla geçtiğimiz hafta içinde Genç’te ilçesinde gerçekleşti.


Genel merkez olarak 5 haftalık bir çalışma programı başlattıklarını ve bu çerçevede Genç’e geldiklerini söyleyen Saadet Partisi (SP) Genel Merkez Teşkilat Başkanı Mesut Doğan, ‘‘Şuan 20 ilimizde çalışmalar yapılıyor. Biz de ekip olarak Genç İlçemizde gerekli çalışmaları gerçekleştirerek eskiden olduğu gibi milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partimizin bu seçimlerden çok güçlü çıkması için gayret edeceğiz’’dedi.


Yapılan konuşmaların ardından Saadet Partisi’nin Genç Belediye Başkan Adayı olarak Genç Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Yılmaz Bozkurt olarak açıklanırken, Bingöl Merkez ve diğer bağlı ilçeler için ise Belediye Başkan adaylarının belirleme çalışmaların devam edildiği belirtildi.


HANGİ ADAY DİĞERİNİ ETKİLER?

Seçmenin yön değişikliğinin daha çok seçim atmosferine bağlı olduğu belirtilirken, AK Parti adayının seçim sonucunu belirleyeceği savunuluyor. Gerekçe olarak ta, bölgesel dengenin korunup korunmayacağı kaygısı gösteriliyor.