TAVZ-DER'İN KALKINMA ÇALIŞTAYI GENÇ'TE DEVAM ETTİ | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Genç Haberleri - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Genç Haberleri – Genç Haber

2 Aralık 2020 - 07:39

TAVZ-DER’İN KALKINMA ÇALIŞTAYI GENÇ’TE DEVAM ETTİ

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği 2. Bingöl “Kalkınma Çalıştayı” Genç ilçesinde devam etti.

TAVZ-DER’İN KALKINMA ÇALIŞTAYI GENÇ’TE DEVAM ETTİ
Son Güncelleme :

25 Mayıs 2014 - 23:24

48 views


Genç Halk Eğitim Müdürlüğü Mehmet Akif Ersoy Toplantı Salonu’nda düzenlenen II.Bingöl “Kalkınma Çalıştayı” Genç ayağına 27 Köy Muhtarı,4 Merkez muhtarı ile Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan katıldı.


 


Çalıştayın açılış Konuşmasını yapan Tavz-Der Yönetim Kurulu Başkanı Murat Soysal, Soma’da hayatını Kaybeden vatandaşları andıktan sonra 2’inci Bingöl “Kalkınma Çalıştayı” hakkında bilgi verdi. Çalıştayın Bingöl’ün 7 ilçesini kapsadığını vurgulayan Soysal: “İlçelerimizi dolaşarak köy ve mahalle muhtarları ile Sivil toplum kuruluşları ve ilçe idarecilerinin katılımıyla her ilçenin eğitim, ulaşım, altyapı, tarım, hayvancılık ve sağlık sorunları ile İlçeler için yapılabilecek projeler konusunda sorunların tespit edilecek” dedi.

SORUNLAR MASAYA YATIRILACAK

İlçedeki çalışmalar tamamlandıktan sonra, Bingöl Merkezde akademisyenler ve alanlarında uzman mühendislerin katılımıyla tespit edilen sorunlara kısa ve uzun vadede çözüm önerilerinin masaya yatırılacağı 2’inci Bingöl “Kalkınma Çalıştayı”nın zirvesini gerçekleştireceklerini kaydeden Soysal: “Elbette ilçe kaymakamlarımız, encümenlerimiz ve özel idarelerimiz sorunları çözmeye çalışıyorlardır. Bizim burada yapacağımız çalışma Bingöl ilinin kalkınması adına bunun önünde engel teşkil eden ve kangren haline gelmiş sorunları bertaraf etmektir. Köylerimizin ve şehir merkezlerinde yaşayan vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar hiç kuşku yok ki hepimizin ortak sorunlarıdır. Bu sorunlar da anca ortak akıl ve irade ile çözülebilir. Çalıştayın Zirve toplantısı yapıldıktan sonra elde edilen veri ve sonuçların tamamı rapor haline getirilerek yerelde ve bürokratik noktalarda paydaşlara sunulacaktır” diye konuştu.


Çalıştay’da konuşan Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan sivil toplum örgütlenmesinin önemine değindi. Sivil toplum örgütlenmelerinin güçlenmesi etkinliklerinin de artmasına neden olacağını söyledi. Başkan Topraktan, Tavz-Der’in bu çalıştayını da çok önemsediğini belirtti.


   


 


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.