Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google

DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
GRAM ALTIN 2.418,47 % 0,36
ÇEYREK A. 3.954,19 % 0,36
BITCOIN 68.943,64 0.267
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 12°
Google News

UMRE ÖDÜLLÜ KUTLU DOĞUM SİYER SINAVI

Genç Eğitim Kültür Sosyal Dayanışma Derneği (GENÇ-DER), üyesi olduğu ‘Peygamber Sevdalıları Platformu’nca Türkiye genelinde düzenlenecek olan umre ödüllü ‘Kutlu Doğum Siyer Sınavı’ hakkında açıklamada bulundu.

Son Güncelleme :

04 Mart 2013 - 11:15

UMRE ÖDÜLLÜ KUTLU DOĞUM SİYER SINAVI
Türkiye genelinde yapılacak olan sınavı Genç ilçesinde platform üyesi olan Genç-Der organize edecek. Sınav 14 yaş ve altı ve 15 yaş ve üstü olmak üzere iki kategoriden oluşacak. 1. Kategoriden derceye girecek olanlar Türkiye'deki bazı kutsal mekanların ziyaret edileceği 'Gezi Turu' ile 2, Kategoriden dereceye girecek olanlar ise 'Umre Ödülü' ile ödüllendirilecektir.
 
PEYGAMBER SEVDALILARI PLATFORMU
2013 KUTLU DOĞUM SİYER SINAVI DUYURUSU
 
Bizleri karanlıklardan aydınlıklara çıkaran Rabbimize hamd, muttakilerin önderi Resul-i Ekrem’e (asm) salat ve selam olsun…
Ey Âdemoğulları! Size içinizden peygamberler gelip âyetlerimi anlattıklarında, kim Allah'tan korkar ve kendini düzeltirse, işte onlar için korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir de.(Araf /35)
Andolsun, sizin için, Allah'ı ve ahiret gününü umanlar ve Allah'ı çokça zikredenler için Allah'ın Resûlü'nde güzel bir örnek vardır.(Ahzap/21)
Peygamber(sav)'i sevmek O’nu tanımakla başlar ve O’na itaatle taçlandırılır. Bir toplum O’nunla güzelleşir, O’nunla hayat bulur. Peygamber Sevdalıları olarak; manevi yaralarımıza merhem olması, ölmüş ruhlarımıza hayat vermesi için O kutlu Peygamberi aramıza davet ediyoruz. Gelin! O’nu hep birlikte davet edelim. O’nu, davasıyla, mesajıyla yeniden aramızda görelim. O’nunla yeniden kardeşler olalım, kenetlenmiş bir duvar gibi müstekbirlere meydan okuyalım.
Şunu biliyoruz ki; O’ndan uzak yaşayan hiçbir toplum hakiki saadete erişemez. O’nun olmadığı yerde, sevgiden, merhametten, adaletten yoksunluk vardır. Zulüm vardır, çirkinlik vardır, hayasızlık vardır. Peygamber Sevdalıları olarak tüm gayemiz Allah’ın Habibi Hz. Muhammed (sav)’i layıkıyla tanımak ve tanıtmak, o misyonun varisi olacak bir toplum inşa edebilmek için çaba sarf etmektir. Bu amaçla 26 Mayıs 2013 tarihinde Türkiye geneli “Kutlu Doğum Siyer Sınavı”nın gerçekleştirileceğini tüm halkımıza duyuruyoruz. Halkımızın bu konudaki hassasiyetini ve gereken teveccühü göstereceğini biliyoruz. Yüce Mevla üzerimizdeki ataleti, gevşekliği atmayı ve O güzel Resul’ün davasını omuzlamayı nasib etsin. Amin.
 
 SINAV HAKKINDA GENEL BİLGİLER
 
– Türkiye Geneli Kutlu Doğum Siyer Sınavı 14 yaş ve altı (1. Kategori) ile 15 yaş ve üstü (2. Kategori) olmak üzere iki kategoride düzenlenecektir.
– 1. kategori sınav soruları, Yazar Mehmet Ali GÖNÜL’ün, Dua Yayıncılık’tan çıkan “Sevgili Peygamberimiz” kitabı;
 2. kategori sınav soruları Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından hazırlanan “Nebevi Davet” kitabı esas alınarak hazırlanacaktır.
– 1. kategoride yer alan sorular, dört şıklı çoktan seçmeli test olup üç yanlış bir doğruyu götürecek;
 2. kategoride yer alan sorular ise beş şıklı çoktan seçmeli test olup dört yanlış bir doğruyu götürecektir. Her kategori için 100’er soru sorulacak.
 
BAŞVURU KOŞULLARI
– Sınav için başvuru ücreti alınmayacaktır. Başvurular bizzat yapılabileceği gibi, adayın kimlik bilgilerinin getirilmesi şartıyla herhangi bir yakını tarafından da yapılabilecektir.
 
SINAVIN ÖDÜLLERİ
 
-“Kutlu Doğum Siyer Sınavı"nda bu yıl 1. kategoride derecelendirme dört sınav bölgesi üzerinden yapılacaktır (Sınav bölgeleri, başvuru sayısının dağılımı göz önünde bulundurularak belirlenecektir). Her bölgede erkekler arasında ilk 10’a girenler ile kızlar arasında ilk 10’a girenler olmak üzere dört bölgede toplam 80 kişi büyük ödüle hak kazanacaktır.
– 14 yaş ve altı katılımcıların yarışacağı 1. kategoride büyük ödül, yaz tatilinde ülkemizde yer alan bazı kutsal mekanların ziyaret edileceği bir “Gezi Turu” olacaktır.     
– 15 yaş ve üstü katılımcıların yarışacağı 2. kategoride ise Türkiye geneli ilk 50’ye giren katılımcılar “Umre Ödülü” ile ödüllendirilecektir.(Umre tarihi olarak 2014 Sömestr tatili düşünülmektedir.)
– Bingöl genelinde dereceye giren ilk üç katılımcı ayrıca ödüllendirecektir. Ödül olarak birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye çeyrek altın verilecektir. Genç ilçesinde dereceye giren ilk üç katılımcı da ayrıca çeşitli hediyelerle ödüllendirilecektir.
-Sınav sonucunda 1. kategoride dereceye girenlerin sadece kendileri seyahate gidebilecek, yerlerine başkası kabul edilmeyecektir.2. kategoride ise dereceye girenler, kendileri umreye gitmedikleri takdirde yakınlarından sadece anne, baba, eş veya kardeşlerinden birini yerine gönderebilecektir. Ancak dereceye girip umre ödülü kazanan şahsın bizzat kendisi veya yerine göndereceği şahıs 45 yaş altı bir bayan ise mutlak surette bir mahreminin; şayet yerine gönderdiği şahıs çok yaşlı ise de bir yakınının beraberinde bulunması gerekmektedir. Ancak kendileri ile gelecek mahreminin/yakınının masrafları kendi şahsına aittir. Umre için yol ücreti, barınma ve iaşe dışındaki masraflar(pasaport işlemleri, kalkış noktasına kadarki yol masrafları vs.) şahsa aittir.
 
 
SINAV TARİHİ: 26 Mayıs 2013
SINAV SAATİ: 10.00-12.00
BAŞVURU SÜRESİ: 1 Mart 2013 – 15 Mayıs 2013
 
BAŞVURU YERİ: Genç Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği(GENÇ-DER)
                          Cumhuriyet Cad. Bingöl Minibüs Durağı yanı No:2 Genç/Bingöl

 

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.