Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4820 % 0.03
EURO 17,7722 % 0.15
GRAM ALTIN 971,22 % 0,85
ÇEYREK A. 1.587,95 % 0,85
BITCOIN 374.635 4.934
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

VE TEKSTİL ATÖLYESİ İLANA ÇIKTI

Son Güncelleme :

24 Eylül 2021 - 16:46

/ 120 views kez okundu.
VE TEKSTİL ATÖLYESİ İLANA ÇIKTI

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik’în Haziran ayında bir açılışta müjdesini verdiği 300 kişilik tekstil atölyesi ilana çıktı. 3 Bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak işin, 6 ay içerisinde bitirilmesi öngörülüyor.

Geçtiğimiz Haziran ayında açılışı yapılan AK Tekstil Atölyesinin açılış programında konuşan Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, 3 bin metre karelik kapalı alanda en az 300 kişinin istihdamını sağlayacak tekstil merkezi projesinin kabul edildiği müjdesini vermişti.

Bugün yayımlanan ilana göre Genç ilçesi Yenişehir Mahallesinde 1 adet 3000 m² lik inşaat alanlı Tekstil atölyesi ve çevre düzenlemesi işi yapılacak.

Yapılacak tekstil atölyesi ile ilgili görüşlerini aldığımız Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik: “Göreve geldiğimizde bayan kardeşlerimizin bizden iş talepleri vardı. Tabi belediye olarak bizlerin iş sunması gibi bir durumu yok. Bizlerde ne yapabiliriz diye sürekli araştırmalar içerisinde olduk. Akabinde Fırat Kalkınma Ajansına özellikle bayanlarımıza istihdam sağlayacak olan tekstil atölyesi projesini sunduk ve bu projemizin sürekli takipçisi olduk. Ticaret Ve Sanayi Bakanımız Mustafa Varank’ın Bingöl ziyaretinde tekstil konusunu gündeme getirdik. Bölgemizde tekstil atölyelerinin ciddi istihdam sağlayacaklarını belirttik.  Sağ olsun Sayın Bakanımız, Fırat Kalkınma Ajansı’na verdiği talimatlar doğrultusunda projemiz kabul gördü. Geldiğimiz aşamada 1 adet 3000 m² lik inşaat alanlı tekstil atölyesi ve çevre düzenlemesi işimiz bugün itibari ile ilana çıktı. Bir aksilik olmaması halinde atölyemizin 6 ay içerisinde yapılıp tamamlanmasını öngörüyoruz. Genç ilçemize istihdam alanında ciddi katkı sunacak olan tekstil atölyemizin Genç halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi