Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4553 % -0.14
EURO 17,7649 % -0.09
GRAM ALTIN 965,00 % 0,21
ÇEYREK A. 1.577,77 % 0,21
BITCOIN 356.180 -0.11
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

YETER ARTIK

Genç-Bingöl Karayolunda yolcu taşımacılığı yapan S.S 5 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Rıza Aktekin, korsan taşımacılığın önüne geçilememesine isyan etti.

Son Güncelleme :

09 Temmuz 2012 - 13:34

/ 80 views kez okundu.
YETER ARTIK

Korsan taşımacılığı sorununa ilişkin hem yazılı basın aracılığı ile hem de verdiği onlarca dilekçeler ile ilgili kurumların dikkatini çekmeye çalıştığını belirten Aktekin, herhangi bir gelişme sağlanamamasına ise tepki gösterip “ yeter artık” dedi.

25 yıldan beri taşımacılık yaptığını belirten Aktekin tepkisini şu sözler ile sürdürdü: “25 yıldan beri bir fiil taşımacılık yapıyorum ve 13 seneden beridir de S.S 5 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanlığını yürütüyorum. Bu süreçte karşımıza çıkan en büyük sorun korsan taşımacılık oldu. Korsan taşımacılık ile ilgili hem yazılı basın aracılığı ile hem de verdiğim onlarca dilekçeler ile ilgili birimlerin dikkatini bu yöne çekmeye çalıştım ama ne yazık ki herhangi bir gelişme sağlanamadı. Bizler kooperatife bağlı minibüsçüler olarak devletimize yaklaşık 11-12 kalemde vergi ödüyoruz buna rağmen korsan taşımacılık yapanlarda beş kuruş ödemeden yolcu taşımakta. Hal böyle iken hem bizler mağdur olduğumuz gibi hem de devletimiz vergiden mahrum kalıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bile basın aracılığı ile korsan taşımacılığa hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyeceğini belirtiyor ama anlaşılan Başbakanın bu sözlerinin burada bir hükmü yok. Yetkililerden artık sesimizi duymalarını ve sorunumuzun çözümüne yönelik çalışma üretmelerini bekliyoruz. Aksi takdirde bu yöndeki sorunumuzun çözümünü meclis önünde aramaya başlayacağız” dedi.