Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5507 % 0.06
EURO 18,0337 % -0.11
GRAM ALTIN 988,20 % 0,07
ÇEYREK A. 1.615,71 % 0,07
BITCOIN 363.651 2.167
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 12°
Google News

Yol yapın köye dönelim

Köye dönüş çağrılarının içinin doldurulması gerektiğini söyleyen Genç Doğanca köyü Arpaçay mezrasından Ahmet Doğrusözlü: “Yol yapın köye dönelim” dedi.

Son Güncelleme :

28 Mayıs 2012 - 23:53

/ 83 views kez okundu.
Yol yapın köye dönelim

Doğanca Arpaçay mezrası eski sakinleri köye dönmek istediklerini ancak dertlerini anlatacak bir merci bulamadıklarını belirttiler.
KÖYDES kapsamında mezralarının su ve yol gibi eksikliklerinin giderilmesini isteyen Arpaçay mezrası sakinlerinden Ahmet Doğrusözlü, köye dönüş şartlarının düzeltilmesi gerektiğini belirtti.
Şartların düzeltilmesi halinde köye dönmeye hazır olduklarını belirten Doğrusözlü, şunları söyledi:
“Geçtiğimiz yıl köye bir ev yaptık. Yolumuz olmadığı için büyük zorluklar çekmiştik. İkinci bir ev yapmak istiyoruz ama geçen yıl yaşadığımız onlarca sorun nedeniyle beklemek zorunda kaldık. Yol yapılırsa bizlerde bu sıkıntıdan kurtulmuş olacağız. Önceki yıllarda elektrik sorunu çözülmüştü ama halen su ve yol gibi sorunlar devam ediyor” şeklinde konuştu.
1980 yılında köyden göçtüklerini belirten söyleyen, “Yıllardır köye dönmenin hesaplarını yapıyoruz. Hükümetin son yıllarda çıkardığı KÖYDES gibi projelerden yararlanmak istedik. Bunun için öncelikle Kaymakamlığa müracaat edip köyümüzün yol ve su gibi sorunlarının çözülmesini talep etmek istedik ama ilgili kimseyi göremedik. Kurumlardaki ilgisizlikten dolayı derdimizi anlatacak kimse bulamadık. En son çare gazeteye gelmek zorunda kaldık” dedi.