Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


YÜKSEKOKUL KAPATILSIN, FAKÜLTE AÇILSIN | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

7 Mayıs 2021 - 01:12

YÜKSEKOKUL KAPATILSIN, FAKÜLTE AÇILSIN

YÜKSEKOKUL KAPATILSIN, FAKÜLTE AÇILSIN
Son Güncelleme :

19 Nisan 2021 - 11:59

Bingöl Üniversitesi bünyesinde açılması gündemde olan Orman Fakültesi, Genç kamuoyunu heyecanlandırdı. Vatandaşlar ilçeye pozitif bir katkısı bulunmayan Genç Meslek Yüksek Okulu’nun kapatılıp yerine Orman Fakültesinin Genç’e kazandırılmasını istiyor.

Genç kamuoyu, orman arazilerinin bolluğu ve el verişli konumundan dolayı Bingöl’de kurulması gündemde olan Orman Fakültesinin Genç ilçesinde kurulmasını istiyor. Genç ilçesinde bulunan Meslek Yüksekokulunun ilçeye pozitif bir katkısının olmadığını belirten ilçe kamuoyu, yüksek okulun kapatılıp yerine fakülte açılmasını istiyor. Yüzde 50’si ormanlık araziden oluşan Genç ilçesinin, kurulacak orman fakültesi sayesinde ilçenin eğitimi ve ekonomisine pozitif anlamda katkı sağlayacağını belirtip, orman fakültesinin mutlak suretle ilçeye kazandırılmasını bekliyor.

Orman Fakültesi Talebi Genç Kamuoyunu Heyecanlandırdı!

Türkiye Kamu-Sen, Türk Tarım Orman-Sen İl Başkanı Mehmet Sıddık Ağırbaş, Bingöl Orman İşletme Müdürlüğü İş Yeri Temsilcisi Mehmet Sarıdağ, Yönetim Kurulu Üyesi Necati Aratemür Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’a gerçekleştirdikleri ziyarette, Bingöl’de Orman Fakültesi’nin kurulması için edindikleri tüm argümanları bir rapor halinde Rektör Çapak’a sundu.

Rektör Çapak’a sunulan raporun özetinde şu ifadelere yer verildi:

“Tarım ve Orman Bakanlığı verilerine göre Doğu Anadolu Bölgesi’nde en fazla ormanın bulunduğu il Bingöl ilimizdir. Doğu Anadolu Bölgesi illerinde Bingöl’de 264 bin, Erzurum’da 256 bin, Tunceli’de 245 bin, Erzincan’da 212 bin, Malatya’da 189 bin, Bitlis’te 180 bin, Hakkari’de 179 bin, Elazığ’da 169 bin, Iğdır’da 161 bin, Muş’ta 78 bin, Van’da 45 bin, Kars’ta 34 bin, Ardahan’da 30 bin, Ağrı’da 6 bin, hektar ormanlık alan bulunuyor. Bingöl’de 264 bin 934 hektar ormanlık alan ile Doğu Anadolu’da ilk sırada ve Bingöl, orman varlığı bakımından Türkiye genelinde 33. sırada yer alıyor. Bingöl Üniversitesi Tarım ve Havza Bazlı Kalkınmada Pilot Üniversite konumundadır. Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde Orman Fakültesi bulunmadığından Bingöl Üniversitesine Orman Fakültesi açılmasını talep ediyoruz.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV