Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4603 % -0.11
EURO 17,7735 % -0.01
GRAM ALTIN 963,26 % 0,03
ÇEYREK A. 1.574,92 % 0,03
BITCOIN 355.858 0.939
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°
Google News

10 NUMARA TANITIM

“Bingöl Tanıtım Günleri” organizasyonuyla ilk olarak Nisan 2014’te Ankara’da tanıştık. Bir ilkti ve ne yazık ki, eksiklikler diz boyuydu. Eleştirilecek birçok husus olsa da ilk olma ve devamında bu işe kalkışacaklara cesaret vermesi özelliğini taşıması açısından da önemliydi.

Son Güncelleme :

23 Kasım 2014 - 11:34

/ 268 views kez okundu.
10 NUMARA TANITIM

Ve tarih 13 Kasım 2014’ü işaret ediyordu. Tüm Bingöllüler İstanbul Feshane’de bir araya gelmiş ve Bingöl’ü tüm özellikleriyle tanıtma yarışına girmişti. Balı, kavurması, kaymağı, pekmezi, cevizi, pestili, kadayıfı, yöresel yemekleri ve dahası!

 

 

Valilik başta olmak üzere hemen her stantta bol ikramlar ve Bingöl’e yakışır karşılamaların var olması bir güzellikti.

 

Beklentilerin üstünde bir organizasyon olduğunu kabul etmeyenler bulunsa da, eleştirilecek konular arayıp bunun üzerinden dikkate alınma yarışına girilmesini de pek de şık bulmuyorum.

 

Genel çerçevede herkes elinden geleni yapmış, özellikle İstanbul’daki dernekler güçlerini birleştirerek güzel bir organizasyonun gerçekleşmesinde önemli bir rol almışlardı.

 

Ben, biraz daha özele, yani Genç İlçesi stantlarına değinmek istiyorum.

‘Meşk’ diye tabir ettiğimiz yayıkla eskilerin hatırlatıldığı Genç standında, pekmez çeşmesinden leziz pekmezin, pestil ve cevizin ikram edilmesi tanıtım ve bu ikram ürünlerinin ileriki süreçte pazarı için önemliydi. Bu organizasyondaki temel amaç da zaten ikramlar ve tadımlık satışlarla tanıtımı sağlamak ve ticari bir Pazar oluşmasına katkı sağlamaktır. Özellikle birçok rahatsızlığa iyi gelen pekmezin öne çıkartılmasını çok yerinde bulduğumu belirtmek isterim.

 

Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi’nin tanıtım konusunda ilçeye has özellikleri belirleyip farklı ve yerinde argümanlar ile ilçeyi tanıtması, Sayın Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş’ın, Sayın Kaymakamımız Abdullah Köklü’nün, Belediye Başkanımız Sayın M. Hadi Topraktan’ın dört gün boyunca stantta konukları ağırlamasını da önemli ve faydalı bulduğumu ifade etmek istiyorum.

 

Stantlarda emek harcayan, güler yüzünü eksik etmeyip Genç’i tanımaya gelenlere yakın ilgi gösteren Kaymakamlık ve Belediye personellerini de kutluyor, çok büyük bir yükü taşıdıklarını ifade etmek istiyorum.

 

Yine, geçmiş dönem siyasilerimizin yanı sıra eski Belediye Başkanı Sayın Abdurrahim Ariç’inde böylesi önemli bir etkinlikte Genç’i ve Gençliyi yalnız bırakmayıp gelen misafirler ile yakından ilgilenmesi de, taktdir edilecek bir diğer husustu.

 

Gençli işadamımız Sayın Cevdet Tartik’in organizasyona katılan hemşerilerine karşı gösterdiği yakın ilgi ve misafirperverliği de taktirle karşılandı. Bir Gençliye yakışır tutumunu esirgemediği için kendisini yürekten kutluyorum. Ve bunun diğer işadamlarımıza da örnek teşkil etmesini temenni ediyorum.

 

Stant açarak organizasyona katkıda bulunan ve Gençlileri aynı mekânda buluşturan Bin-Genç-Der Başkanı Sayın Halit Sanır’ı ve yönetim kurulunu ayrıca kutlamak gerekir. Başkan Sanır’ın organizasyonun gerçekleşebilmesi için aylarca verdiği olağan üstü mücadele ve organizasyon zamanında bile o hasta haliyle koşuşturması, konuklarla yakından ilgilenmesi, gerçek manada takdir edilmesi gerekir.

 

Eksik ararsak şayet, eleştirecek birçok hususu sıralayabilir ama “katılım gösterilen her organizasyonun yeni bir tecrübe olduğu kanaati ile var olan güzellikleri de hiçe saymadan düşüncelerin aktarılmasını” doğru bir yaklaşım olarak görüyorum.

 

Bu itibarla, İstanbul Feshane’de Genç İlçemizin tanıtımın en iyi şekilde yapılmasını sağlamak adına maddi, manevi emek harcayan tüm siyasilerimizi, Sayın Kaymakamımız Abdullah Köklü ve Belediye Başkanımız Sayın M. Hadi Topraktan’ı bürokratlarımızı, işadamlarımızı ve gönül dostlarımızı kutluyor, bu çabalarının artarak devam etmesini yürekten diliyorum.

 

Bir kez daha tekrar etmek istiyorum ki, 10 numara bir tanıtım oldu. İnşallah gelecekte çok daha iyileri başarılacak.

 

Hoş ve esen kalın!