Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google


30 MİLYON HİBE DESTEĞİ | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

9 Aralık 2021 - 11:20

30 MİLYON HİBE DESTEĞİ

Bingöl’de 60 milyon TL tutarında 81 proje uygulandığını açıklayan Yıldırım, Bakanlık tarafından projeler için 30 milyon TL hibe ödemesi yapıldığını söyledi.

30 MİLYON HİBE DESTEĞİ
Son Güncelleme :

28 Ekim 2016 - 11:25

Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Tarıma Dayalı Yatırımlar 11. Etap hibe programına ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılan toplantıya, Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Yıldırım, Bingöl TSO Başkanı Erkan Çalbay, ESOB Başkanı Ali Bayram, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mesut İlhan, Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Bingöl Yatırım Destek Ofisi Temsilcisi İsa Telimen, KOSGEB Müdürü Naci Özdemir ve tarımsal örgütlerimizin başkanları ile çok sayıda yatırımcı ve çiftçimiz toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan Yıldırım, programın amacının kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması olduğunu belirtti.

Yıldırım, program kapsamında gerçek ve tüzel kişilerce yapılacak başvuruların il düzeyinde değerlendirilmesi sonucunda uygun görülen projelere yüzde 50 hibe desteği verileceğini söyledi.

Bingöl’de bugüne kadar toplam 81 proje uygulama aşaması tamamlandığını ve bu projelerin toplam tutarlarının 60 milyon TL olduğu olduğunu belirten Yıldırım, bakanlık tarafından yaklaşık 30 milyon TL hibe ödemesi yapıldığını söyledi.

İl proje yürütme personeli tarafından katılımcılara program hakkında sunum yapıldığı toplantı, soru cevap faslıyla sona erdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV