Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4377 % -0.09
EURO 17,6855 % -0.06
GRAM ALTIN 965,37 % -0,06
ÇEYREK A. 1.578,38 % -0,06
BITCOIN 355.199 -0.197
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°
Google News

Başarılı öğrenciler Bingöl`de kalmalı

Dershane temsilcileriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, başarılı öğrencilerin Bingöl`de kalmaları yönünde rehberlik verilmesi gerektiğini söyledi.

Son Güncelleme :

14 Temmuz 2012 - 11:12

/ 63 views kez okundu.
Başarılı öğrenciler Bingöl`de kalmalı

Seviye Belirleme Sınavı sonuçlarına göre başarılı olan öğrencilerin Bingöl’deki okullara kayıt olmalarını sağlamak için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Özel Öğretim Kurum yetkililerinin katılımıyla bir toplantı düzenlendi.

2012 Yılı SBS sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte sonuçların Bingöl açısında değerlendirilmesi, başarılı öğrencilerin TBMM Vakfı Fen Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Bingöl Anadolu Lisesi ve diğer sınavla öğrenci alan okullara yönlendirilmesinin sağlanması amacıyla Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı başkanlığında Bingöl’deki Özel Öğretim Kurumları yetkililerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

TBMM Vakfı Fen Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya FEM Dershanesinden Halil Kaya ve Hakan Erdoğan, Birey Dershanesinden Hişyar Ertuğrul, Final Dershanesinden Nizamettin Etdöğer, Sınav Dershanesinden Bünyamin Varol, Mehmetçik Dershanesini temsilen Orhan Seven ve TBMM Vakfı Fen Lisesi Müdürü Yadin Çelik katıldı.

Toplantının açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sarı, “Başarılı öğrencilerimizin ilimizdeki okulları tercih etmeleri konusunda iyi rehberlik yapılması gerekir. Bu da TBMM Vakfı Fen Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Bingöl Anadolu Lisesi ve diğer sınavla öğrenci alan okullarımızın taban puanlarının artmasına katkısı olacaktır. Özellikle yüksek puan alan öğrencilerimizin ilimizde kalmaları için yoğun çalışma içinde olmalıyız ki; böylelikle önümüzdeki yıllarda ilimizin akademik başarısı gözle görülür bir şekilde artar” dedi.

Toplantıya iştirak eden katılımcılar, başarılı öğrencilerin diğer iller gitmek yerine Bingöl’de kalmasının Bingöl’ün eğitim kalitesine sağlayacağı katkı konusunda hem fikir olduklarını söylediler.