Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5039 % -0.02
EURO 18,1433 % -0.12
GRAM ALTIN 988,22 % 0,03
ÇEYREK A. 1.615,74 % 0,03
BITCOIN 361.034 -0.109
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 29°
Google News

Bu yolu yapanı Allah’a havale ediyoruz

Genç İlçesi Tarlabaşı Köyü’nde yeni yapılan yola tepki gösteren köylüler:“bu yolu yapanı Allah’a havale ediyoruz” dediler.

Son Güncelleme :

29 Temmuz 2012 - 16:33

/ 137 views kez okundu.
Bu yolu yapanı Allah’a havale ediyoruz
Köylerde yapılan yollara tepkiler gün geçtikçe artıyor. Önceki hafta Doğanca köyüne bağlı Dibek mezrasında yapılan yola karşı dile getirilen tepkilerin akabinde bir tepkide yakın zamanda yapımı tamamlanan Tarlabaşı köyü Çağlarca mezrası ile Yağmurlu mezrasına bağlanan yola karşı dile getirildi.
KÖYDES kapsamında ihalesi yapılan yolu alan mütahhitin işi baştan savma yapıldığını iddia eden köy sakinlerinden Nihat Çağlar adlı vatandaş, yetkililerin köy yolunda inceleme yapılmasını istediğini belirtti. Çağlar: “Devletimiz bizler için KÖYDES adı altında köylerimize yol, su ve altyapı götürmekte. Ancak bu işi alan müteahhitler, işi adam akıllı yapmaktan ziyade nasıl daha fazla kazanabilirimin derdindeler. Daha 20 gün önce köyümüzün de yolu KÖYDES kapsamında yapıldı ancak buna yol demeye bin şahit ister. Eskiden tozluda olsa rahat bir şekilde yolumuzdan gidebiliyorduk. Şimdi koca koca taşları yollara çakıl diye serpmişler yani yolun kendine has malzemesini dökmekten kaçınmışlar. Bizler bu yoldan şimdilerde ancak eşekler ile geçebiliyoruz. Yetkililer gelip yolu yerinde görsünler. Şayet onların bu yola diyecekleri bir şeyleri olmazsa bizimde olmaz” diyerek tepkisini dile getirdi.
casino siteleri