Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5507 % 0.06
EURO 18,0337 % -0.11
GRAM ALTIN 988,20 % 0,07
ÇEYREK A. 1.615,71 % 0,07
BITCOIN 363.651 2.167
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 12°
Google News

Ekspress ile başlarken…

Son Güncelleme :

19 Mart 2012 - 13:16

/ 148 views kez okundu.
Ekspress ile başlarken…
Herkes gönlünden geçenin hayat bulmasını ister ve onunla mutlu olacağına inanır. Bizim gönlümüzden Ekspress geçti ve şükür ki, hayat buldu. Bugün mutluyuz. Sizlere, faklılıkları barındıran bir içeriğe sahip, sorunlara parmak basabilen ve göze hitap eden tasarımıyla hafızalarda iz bırakacak bir gazeteyi sunabilmenin mutluluğudur bu.

 

Genç’te neler olmalı?

 

Halkın talep ve beklentileri neler?

 

Vatandaş istediği hizmeti alabiliyor mu?

 

Gençlik nerede ve neler bekliyor?

 

Kalkınabilmek için ne yapılmalı?

 

Ve dahası…

 

Tüm bu soruların yanıtları ekseninde yayın hayatını sürdürecek olan Genç Ekspress Gazetesi, yarı resmi bir kurum olduğu gibi, sivil toplum örgütü görevini de üstlenecektir.

 

Herkesin gördüğünü görmek ya da bildiğini bilmek değildir gazetecilik. Gazeteciyi farklı kılan, “kamuoyunun bilmediklerini araştırarak öğrenmek ve mürekkebini toplumun menfaatleri doğrultusunda harcama” cesaretini gösterebilmektir. Bu cesaretle çıktığımız yolda siz değerli Gençli hemşerilerimle gidecek yolumuzun epey uzun olduğunu vurgulamak isterim.

 

Aziz okurlar;

 

Sizlere içimden geçen duygular yada ele almak istediğim konular yerine, ilk sayımız olması münasebetiyle hedef ve çalışma sistemimizden bahsetmeyi daha uygun görüyorum.

 

İlk sayımızda; kamuoyunun merak ettiği konuları araştırmak, unutulan sorunları hatırlatıp çözüm önerileri sunmak ve nasıl bir çizgide yol alacağımızı göstermek istedik. Takdir edersiniz ki, ilçenin tüm sorunlarını ve halkın beklentilerini bir sayıya sığdırmak mümkün değildir. Sabır, azim ve kararlılıkla her sayıda farklı konuları işleyeceğiz ve sizlerin de fikirsel katkılarıyla yayın içeriğini daha da zenginleştireceğiz.

 

Birçok insan, açıklaması durumunda fikirlerinin çalınmasından tereddüt eder. Fakat ben, bu konuda ılımlı davranıyor ve siz değerli okurlarımızın destekleriyle gelecek haftalarda hayata geçirmek istediğimiz önemli çalışmalara da değinmek istiyorum.

 

Köy tanıtım yazıları; Bundan böyle her hafta bir köyün tanıtıldığı okur yazısına yer vermek istiyoruz. Bu yazılarda köyün tarihçesi, hangi ailelerin yaşadığı, kaç hane olduğu, nüfus oranı, eğitim ve ekonomik durumu ile sosyal-kültürel zenginlikleri özetle anlatılmalı. Sizlerden gelecek bu yazıların fotoğraflarla desteklenmesi, diğer okurlar açısından önemlidir.

 

Okur mektubu; Köy tanıtım yazılarının yanında, ilçenin sorunlarından sosyal ve kültürel yaşama dair her ne varsa, tüm bunların işlendiği okur mektuplarına da yer vermeyi düşünüyoruz. Bu uygulamadaki gayemiz, insanlarımızın içinde biriktirdiği duyguları açığa vurmalarını sağlamak ve bu yolla var olan aksaklıkların giderilmesine zemin hazırlamaktır.

 

Şiir köşesi; Bu hafta yoğunluk nedeniyle yer ayıramadığımız şiir köşemiz, bir aksilik olmaması durumunda gelecek hafta itibariyle yayınlanacaktır. Bu köşede yer almak isteyen herkes, kendisine ait şiiri bizler aracılığıyla kamuoyuyla paylaşabilir.

 

Yer verilmesini istediğiniz ancak bu satırlarda bulamadığınız diğer konuları da bizlerle paylaşmanızı umuyoruz.

 

Önümüzdeki hafta itibariyle renkli içeriğe sahip yazılarda buluşmak ümidiyle.

 

Hoş ve esen kalın.