Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4954 % 0.08
EURO 17,7752 % 0.12
GRAM ALTIN 968,49 % 0,57
ÇEYREK A. 1.583,48 % 0,57
BITCOIN 357.870 0.334
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 18°
Google News

İçmeler TOKİ suya kavuştu

Başkan Atalay, İçmeler TOKİ Konutları’nın su problemini söz verildiği gibi, Ramazan ayı öncesi çözdüklerini söyledi.

Son Güncelleme :

18 Temmuz 2012 - 12:53

/ 104 views kez okundu.
İçmeler TOKİ suya kavuştu

Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Bingöl-Genç yolu İçmeler mevkiinde Memur-Sen üyelerine ve dar gelirli vatandaşlara yönelik yapılan konutların su probleminin hat döşenerek Ramazan ayı öncesi çözüldüğünü açıkladı.
YENİ HAT ÇEKİLDİ
Belediye Başkanı Serdar Atalay, “Bingöl ili mücavir alan sınırları içerisinde bulunan İçmeler TOKİ konutlarına su verilmesi için Bingöl Belediye Meclisi kararı gereği, buradaki konutlara yetecek miktarda 6 litre/sn suyu Genç İlçesi’ne giden hattımıza ilave edip, Genç İlçesi’ne giden suyu azaltmadan Bingöl su kaynaklarından karşılama noktasında bir karar aldı ve bunu da bu konutlarda oturacak insanlarımıza ve Memur-Sen yetkililerine bildirdik. Şuanda Bingöl Belediyesi olarak mevcut yerleşim biriminde daha önceden söz verdiğimiz gibi Ramazan Ayı’ndan önce hattı döşedik. Belediye olarak 1564 metrelik gidiş geliş hattını döşedik. Çalışma ile birlikte TOKİ’nin yaptığı depodan Bingöl-Genç karayoluna kadar olan kısmın gidiş geliş hatlarını döşemiş olduk. TOKİ tarafından hat konutlara getirilmiş olup, binalardaki test çalışmaları devam etmektedir” dedi.
17 KM HAT ÇEKİLECEK
17 kilometrelik yeni hattın yapım işleminin bitmesi ile birlikte geçici olarak verilen Genç hattının iptal edileceğini ifade eden Başkan Atalay, “Ayrıca geçici olarak verilen Genç İlçesi’ne giden hat birkaç ay kullanılacaktır. Esasen Bingöl içmesuyu şebekesini ihale ettiğimizde Bingöl merkezden Organize Sanayi Bölgesi(OSB)’ne kadar gidecek toplamda 17 kilometrelik yeni bir hattı ihale kapsamına almıştık. Şuanda oranın malzemelerini temin edip bahse konu yerle ilgili çalışmalarımıza başlıyoruz. Deposu başladı, kazı hattı da başlayacak. O artık nihai olarak bir çözüm olacak. Bingöl merkezden Organize Sanayi Bölgesi(OSB)’ne kadar gidecek toplamda 17 kilometrelik yeni hattımız bitince Genç İlçesi’ne giden hattan bağladığımız geçici hattı da iptal etmiş olacağız. Buda birkaç ay içerisinde gerçekleşmiş olacak. Bingöl Belediyesi olarak bu hat ile OSB’ye götüreceğimiz toplam 17 kilometrelik hat ve yaklaşık 1,5 kilometrelik Genç bağlantı hattı toplamda bize 2 milyon 214 bin TL’ye mal olmaktadır” diye konuştu.