Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4537 % -0.14
EURO 17,7651 % 0.01
GRAM ALTIN 964,24 % 0,13
ÇEYREK A. 1.576,53 % 0,13
BITCOIN 355.603 1.732
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°
Google News

Merhaba Genç!…

Sevgili dostum, bildiğin ve her zaman övündüğüm gibi Bingöllüyüm.

Son Güncelleme :

07 Mayıs 2012 - 13:00

/ 92 views kez okundu.
Merhaba Genç!…

 

 

Geçtiğimiz hafta sonunda da memleketimdeydim. Burada, daha önce kendisiyle telefonla tanıştığım, sonra İstanbul’da görüştüğüm Ahmet Sayılır kardeşimle buluştuk. 3 boyunca çilemizi çekti, bizimle beraber dolaştı, rahat bir şekilde Genç’i, Solhan’ı, Yüzen Ada’yı dolaşmamı sağladı.

 

 

Bingöllü kardeşim, eski BİNYAD Başkanı Avukat Mücahit Tanılır’ın organize ettiği “Yeni Demokratik Anayasa Paneli” çerçevesinde “Yedi İklim, Yedi Kültür” adlı sivil toplum platformu ile birlikte Bingöl’ü ziyaret ettik, düzenlenen panelde görüşleri dinledik. Ahmet Sayılır kardeşim, yazılarımla Gençlilere de hitap etmemi isteyince bu talebini geri çeviremedim ve şimdi Genç’e merhaba diyorum.

 

SICAK BİR KARŞILAMA

 

Platform üyeleriyle birlikte Genç’i de ziyaret ettik. Kahvaltı sonrası güzel ilçemizin sokaklarında yürüdük, kahve önlerinde oturup hemşerilerimle sohbet ettik. Anayasa değişikliklerinde Türkiye’nin demokratik tavrını net bir şekilde ortaya koyan tek vilayeti olan Bingöl’ün yüreği sevgi dolu insanları misafirlerini ağırlamak için adeta ne yapacaklarını şaşırdılar. Platform üyeleri ayrıldıktan sonra bazı Gençliler ile ayaküstü sohbet ettim. Çoğu bu ziyaretten büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, buna inanmakta zorlandıklarını dile getirdiler.

 

Daha sonra Yüzen Ada’ya ve Solhan’a geçtik. Her iki yerde de hemşerilerimle bol bol sohbet etme imkânı bulduk. Hafta sonu gerçekleştirilen panelden sonra da İstanbul’a döndük. Döndükten sonra panele katılan İstanbul’daki diğer illerin dernek ve federasyon yöneticilerini telefonla arayarak duygu ve düşüncelerini sordum. Özet olarak şunları söylediler:

 

‘BİNGÖL BİZİ BÜYÜLEDİ’

 

“Biz, Anadolu’nun doğusunu bilmeyenlerin zihninde başka bir Bingöl vardı. Sisler içinde, belirsizliklerle dolu bir Bingöl’dü bu. Ama gördük ki, bize anlatılanlar ve bizim düşündüklerimiz tamamen yanlışmış, yalanmış. Demokrasiye yürekten bağlı, özgürce düşüncesini dile getirmek isteyen, insanların hak ve hukukuna saygılı bir Bingöl’le karşılaştık. Yüreklerinin sevgi dolu olduğunu gördük. Yakınlıkları ve sıcaklıklarıyla bizleri büyülediler. Bunun yanı sıra o muhteşem doğal güzelliği de bizi büyüledi. Huzur içinde bir hafta sonu geçirdik ve gözlerimiz arkada, yüreğimi Bingöl’de bırakarak evimize döndük.”

 

Gazeteci-Yazar Ramazan GÜNTAY