Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,4553 % -0.14
EURO 17,7649 % -0.09
GRAM ALTIN 965,00 % 0,21
ÇEYREK A. 1.577,77 % 0,21
BITCOIN 356.180 -0.11
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°
Google News

MÜZİK TASARIM BECERİ ATÖLYESİ AÇILIYOR

Son Güncelleme :

09 Mart 2022 - 18:50

/ 45 views kez okundu.
MÜZİK TASARIM BECERİ ATÖLYESİ AÇILIYOR

Genç İlçe Kaymakamlığı Milli Eğitim Müdürlüğü ile DİMİN Madencilik San. Tic. A.Ş. arasında, Müzik Tasarım Beceri Atölyesi yapım işi işbirliği protokolü imzalandı.

Türkiye geneline yaygınlaştırılması planlanan Tasarım-Beceri Atölyeleri ile okullarda “sanat”, “bilim”, “spor”, “kültür” ve “yaşam” başlıklarında, “ahşap ve metal” “görsel sanatlar”, “müzik”, “drama ve eleştirel düşünce”, “tabiat ve hayvan bakımı”, “yaşam becerileri”, “açık hava sporları”, “salon sporları”, “FeTeMM (Fen, Teknoloji, Matematik, Mühendislik)” ile “yazılım ve tasarım” alanlarında katılımcı öğrenmeyi destekleyen eğitim sayesinde teori ile pratik birleştiriliyor. Bu kapsamda Genç İlçe Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu’nun girişimleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile DİMİN Madencilik San. Tic. A.Ş. arasında Müzik Tasarım Beceri Atölyesi Yapım İşi İş Birliği Protokolü imzalandı. Protokol kapsamında BİST Atatürk Ortaokulu’na tam kapasiteli Müzik Beceri Atölyesi kurulacak olup, ilçede bulunan diğer okullarında kullanımına sunulacaktır. Açılacak atölyede 26 çeşit enstrümanın, atölyenin dizayn ve donanımı DİMİN Madencilik San. Tic. A.Ş. tarafından karşılanacak.

Atölyeleri ilçeye kazandırmak, geliştirmek ve diğer okullarda da yeni atölyeler kurmak için çalışmaların devam edeceğini aktaran Kaymakam Kaptanoğlu,  ” Katkılarından dolayı DİMİN Madencilik San. Tic. A.Ş. ye teşekkür ederim. Çocuklarımız kurulacak atölyelerle hangi alana ilgi duyuyorsa o alana yöneliyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraber bu yöndeki çalışmalarımız devam edecek, çalışmalara hız vererek gelecek dönemde bu alanların daha aktif olmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Haber: Murat GÖKÇE