Google News' te Takip Edin

Bingöl genç haberleri google

DOLAR 32,7314 % 1.41
EURO 35,0554 % 0.38
GRAM ALTIN 2.456,40 % 2,73
ÇEYREK A. 4.016,21 % 2,73
BITCOIN 65.224,01 -2.498
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

AK Parti’den BDP ve PKK’ya çok sert eleştiri!

Bingöl Ak Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı, Kadın Kolları Başkanlığı ve Gençlik Kolları Başkanlığı ortak basın açıklamasında son dönemlerde ülke genelinde yaşanan terör saldırıları ve giderek artan çatışma sürecine ilişkin önemli tespitlere yer verildi.

Son Güncelleme :

24 Ağustos 2012 - 14:26

AK Parti’den BDP ve PKK’ya çok sert eleştiri!

PKK ile Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) arasındaki bağa dikkat çekilen açıklamada, saldırıların Kürt sorununun çözümüne yönelik olduğu paylaşımlarının da gerçek dışı ve yanıltmaca olduğu vurgulandı.

DİNİ DEĞERLERE VE İNANCA SAYGI KALMAMIŞ!

Özellikle Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı sürecinde kan döken terör örgütünün, bu tavrıyla dini değerle, kutsallara, inanca hiçbir saygısının olmadığını ve bu yönde hiçbir kaygı taşımadığını açıkça gösterdiği ifade edilen açıklamada: “Son olarak Ramazan Bayramı’nın 2. Gününde Gaziantep ilimizde meydana gelen ve 4’ü çocuk olmak üzere 9 sivil vatandaşımızın ölümü ve 66 vatandaşımızın da yaralanmasıyla neticelenen terör saldırısı ve yine bayram günlerinde birçok güvenlik görevlisinin şehit olmasıyla neticelen başkaca saldırılar, örgütün insafsızlıkta ve vicdansızlıkta adeta zirveye ulaştığını göstermiştir. Kürtlerin haklarını ve özgürlüklerini savunduğunu iddia eden bir zihniyet bu derece sınır tanımaz ve ahlaki, insani ve dini değerleri yok sayan bir anlayışa sahip olamaz. Herkesin ibadet halinde olduğu Ramazan ayında ve bayram sevinci yaşadığı günlerde masum insanların üzerlerine ölüm ve kan kusan bir anlayış, en çok da haklarını savunduğunu iddia ettiği Kürt vatandaşlarımıza zarar vermekte ve onları ciddi şekilde rencide etmektedir. Ak Parti olarak inanç, zaman ve hedef gözetmeden gerçekleştirilen bu insanlık ve vicdan fukarası saldırıları kınıyoruz” denildi.

AK PARTİ DÖNEMİNDE ‘YAPILAMAZ’ DENİLENLER YAPILMIŞTIR

“Ak Parti’nin Türkiye’de oluşturduğu özgürlükçü, demokratik ve rahat sosyal ve siyasi zemin üzerinde her türlü fikir rahatlıkla tartışılabilir ve ifade edilebilir hale gelmiştir” görüşüne yer verilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Cumhuriyet tarihi boyunca telaffuz edilemeyen kelimeler ve düşünceler artık her yerde rahatlık dile getirilebiliyor. Ak parti iktidarında özellikle Kürt sorununa dair olmazlar olmuş, yapılamaz denenler yapılmış, atılamaz denen adımlar atılmıştır. Kürtlerin haklarını savunduğunu iddia eden BDP ise bütün bunlara rağmen hiçbir şekilde sorunu demokrasi ikliminde çözme gibi bir niyet taşımamıştır. Ak Parti dönemi Kürt sorunun çözümü için tarihi bir fırsat olmasına rağmen BDP cenahı bu fırsat ikliminden rahatsız olmuş ve sürekli ortamı gererek ve provoke ederek çözüm yollarını tıkamaya çalışmıştır. Sorunun çözümü için atılan her adıma çelme takılmaya çalışılmış, oluşturulan her olumlu hava bulanıklaştırılmaya çalışılmıştır. Samimi olan ve sorun çözme derdi taşıyan bir düşünce, bu yönde atılan her olumlu adımı değerlendirir ve bundan istifade etmeye çalışır. Samimi olan bir düşünce, Ak Parti iktidarında yaratılan demokratik ve özgürlükçü ortamı tarihi bir fırsat olarak algılar. Samimi olan bir düşünce, Ak Partiden önce Türkiye’de hâkim olan ulusalcı, militarist, tahammülsüz, Kürtleri ve diğer etnik unsurları inkâr eden anlayış ile Ak Parti’nin bu milletin inancını, değerlerini, geleneğini ifade eden kucaklayıcı ve bütünleştirici anlayışını birbirine karıştırmaz, aradaki farkı çok iyi görür. Çözüm için tarihi bir fırsat olan bu süreçte yaptığı açıklamalarla adeta silahı ve kavgayı adres gösteren tahrik edici ve anlaşılmaz bir tavır sergileyenlerin asıl derdi sorun çözmek değil, sorunları daha da derinleştirmek, kavgayı, kini ve nefreti daha da yaygınlaştırmaktır. Çünkü birliktelik ve kardeşliğin olduğu ortamlarda onlar kendilerine yaşam alanı bulamazlar. Gerginlik ve kavga olmadan bir kıymetleri kalmaz. Varlıklarını şiddete borçludurlar. Dolayısıyla onlar açısından kendi kişisel egolarını tatmin etmeleri, Kürt sorunun çözülmesinden, birçok canın kaybolup gitmesinden, anaların gözyaşlarının akmasından daha önemlidir.

BU EYLEMLER KÜRTLERİN HAKLARINI VERMEK İÇİN DEĞİLDİR!

Ak Parti iktidarıyla birlikte özellikle Doğu ve Güneydoğu’da büyük hizmet seferberliği başlatıldığının kaydedildiği açıklamada, yapılan yatırımların sürekli terör eylemleriyle baltalandığına vurgu yapıldı.

Açıklamada: “Sağlık, ulaşım, eğitim, tarım ve hayvancılık, Sanayi ve daha birçok alanda çok büyük hizmetler yapılmış ve bu bağlamda yöre insanına ve gençliğine yönelik büyük istihdam alanları sağlanmıştır. Diğer yandan da birçok teşvik paketiyle yöre ekonomisinin canlanmasına büyük katkılar sağlanmıştır. Bu bağlamda yöre ekonomisinin büyük bir hızla büyümesi, iş ve istihdam alanlarının genişlemesi, yöre insanının rahat, konforlu ve insan merkezli bir hayat yaşamaya başlaması huzur ve kaos mimarlarını ciddi şekilde tedirgin etmiştir. Bu panikle hareket eden kaos mimarları, Ak Parti’nin birçok hizmetini sabote etmeye ve baltalamaya çalışmaktadırlar. Baraj inşaatlarına, duble yol inşaatlarına, havaalanı inşaatlarına ve daha birçok türden şantiyeye baskınlar yapılarak milyonlarca liralık iş makinelerinin yakılması, işçilerin kaçırılması, iş adamlarının tehdit edilmesi, müteahhitlerden tehdit yoluyla haraç istenmesi gibi eylemler hiç tereddütsüz Kürt halkının refahı için değil, fakir ve cahil kalması adına yapılan eylemlerdir. Bu eylemler Kürtlerin haklarını vermek için değil, Kürtlerin haklarını ellerinden almak ve onları birer düşmanlık ve kin makinesi haline getirmek için yapılmaktadır” denildi.

BDP İLE PKK ARASINDAKİ UYUM

Terör örgütünün eylemleri ve BDP’nin söylemleri arasında tam bir uyum ve paralellik söz konusu olduğunun savunulduğu açıklamada, şöyle devam edildi.

“Bu eylem ve söylemlerin Kürt sorununu çözme yönelik olmadığı çok açıktır. Kıymetli halkımız bu paralelliği ve çözümsüzlük birlikteliğini çok iyi görebilecek kadar basiretli ve vicdan sahibidir. BDP milletvekillerin böyle bir zamanda ve süreçte terör örgütü mensuplarıyla dağda buluşarak sarmaş dolaş gülüşmeleri ve öpüşmeleri zaten söz gerek bırakmayacak derecede meseleyi özetlemektedir. Ak Parti olarak çözümsüzlüğe giden hiçbir yolu tasvip etmiyoruz. Çözümsüzlük adına milletin kutsal ve manevi değerlerini yok sayarak kan dökmekten sakınca görmeyen, uluslararası küresel çete güçlerinin emelleri için çaba harcayan, öfkeden ve kavgadan nemalanmaya çalışan zihniyeti de kınıyoruz. Bütün bu çabalara rağmen yaşanan terör olayları, dökülen kanlar, yitirilen canlar, geride kalan gözü yaşlı eşler, anne babalar ve masum yetimler bizleri derinden yaralanmıştır. Ciğeri yanan bütün vatandaşlarımızın acılarını paylaşıyoruz. Her ne olursa olsun, tarihi misyonumuzdan ve vizyonumuzdan ve sorumluluğumuzdan taviz vermemiz söz konusu olmayacaktır. Bu vesile ile terör olaylarında hayatlarını kaybeden bütün güvenlik görevlisi ve sivil insanlarımıza Cenabı- Allah’tan rahmet ve mağfiret, ailelerine ve geride kalanlarına sabır ve metanet diliyor, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.”

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.