E-TEBLİGAT SEMİNERİ VERİLECEK | Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl Haber - Genç HaberGencin Sesi Gazetesi – Bingöl Haber – Genç Haber

26 Ocak 2021 - 02:46

E-TEBLİGAT SEMİNERİ VERİLECEK

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası’nda (Bingöl TSO) İl Defterdarlığı Vergi uzmanları tarafından e-tebligat konusunda bilgilendirme semineri verilecek.

E-TEBLİGAT SEMİNERİ VERİLECEK
Son Güncelleme :

25 Kasım 2015 - 11:34

44 views

 Bingöl TSO’dan konuya ilişkin yapılan açıklamada, 26 Kasım 2015 Perşembe günü saat 10.00’da Bingöl TSO Konferans salonunda e-tebligat ile ilgili bilgilendirme semineri verilecektir.

1 OCAK 2016’DA BAŞLIYOR

Elektronik tebligat uygulamasına, 1 Ocak 2016 tarihi itibarıyla başlanacak. Bu tarihe kadar başvuru yapmayanlara Bin 300 TL cezai müeyyide uygulanacaktır. Vergi dairelerince düzenlenen ve muhataplarına 213 sayılı Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre tebliği gereken evrakın, Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığıyla elektronik ortamda tebliğ edilmesi ile ilgili usul ve esaslar belirlendi. 

 

KİMLERE E-TEBLİGAT YAPILACAK

Kanun hükümlerine göre tebliği gereken elektronik imzalı evrak, elektronik tebligat sistemi kullanılmak suretiyle muhatabın elektronik tebligat adresine tebliğ edilebilecek. Buna göre, tebliğe elverişli elektronik adres kullanma zorunluluğu getirilen ve kendisine elektronik ortamda tebliğ yapılabilecekler "kurumlar vergisi mükellefleri, ticari, zirai ve mesleki kazanç yönünden gelir vergisi mükellefiyeti bulunanlar (Kazançları basit usulde tespit edilenlerle gerçek usulde vergiye tabi olmayan çiftçiler hariç), isteğe bağlı olarak kendilerine elektronik tebligat yapılmasını talep edenler" olarak belirlendi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Gencin Sesi TV