Bingöl genç haberleri google
Bingöl genç haberleri google
DOLAR 18,5817 % -0.25
EURO 18,3732 % 0
GRAM ALTIN 1.024,23 % -0,11
ÇEYREK A. 1.674,61 % -0,11
BITCOIN 378.680 0.973
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 29°
Google News

Açıkbaş: “Dışarıdan adaylara da kapılarımız açıktır”

Gazetemizi ziyaret eden HÜDA PAR İl Başkanı Açıkbaş, ittifak tekliflerine dair partinin tutumunu ve yaklaşan yerel seçimler ile ilgi çalışmalarına değindi. Aday adaylık başvurusu sürecine değinen Açıkbaş, “sadece parti içi değil dışarıdan da adaylara kapılarımız açıktır, yeter ki prensiplerimize uysunlar” dedi.

Son Güncelleme :

12 Kasım 2018 - 11:25

/ 92 views kez okundu.
Açıkbaş: “Dışarıdan adaylara da kapılarımız açıktır”

Açıkbaş: “Dışarıdan adaylara da kapılarımız açıktır”

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, İlçe Başkanı İdris Ağırbaş ile birlikte basın ziyaretleri kapsamında gazetemiz Gencinsesi & Genç Ekspress’ini ziyaret etti.

 

Yakın zamanda HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı seçilmesi münasebetiyle basına nezaket ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Açıkbaş, gündeme dair de açıklamalarda bulundu.

 

Kendilerini siyasi partilerden ziyade sistemin alternatifi olarak gördüklerini vurgulayan Açıkbaş: “Bizim siyasetimizi AK Partiye karşı cephe alma siyaseti değildir. AK Parti’nin de, CHP’nin de, MHP’nin de ve HDP’nin de alternatifi değiliz. Biz direk sistemin alternatifiyiz. Kuruluş amacımız bu. AK Parti olursa olmazsa bizim için fark etmiyor ve biz AK Parti’nin gitmesi için de dua etmiyoruz. Biz kendi doğrularımızı söylediğimiz de mevcut iktidar da kim olursa olsun eğer doğrularımızı yapıyorsa bir sıkıntı olmaz bizim için. Eğer iktidardaki parti doğrularımızı taşıya biliyorlarsa kalsınlar biz yüzyılda muhalefet yaparız” dedi.

 

 “Yerelde ittifak olacak mı?”

 

Partilerinin ittifaklara prensip olarak her zaman açık olduğunu belirten Başkan Açıkbaş, gelen teklifleri değerlendireceklerini söyledi. Açıkbaş, “Şuana kadar resmi bir ittifak çağrısı olmadı. Ancak aldığımız bilgiler ittifak için girişimlerin olacağı yönünde. Genel merkez düzeyinde ittifak olmasa bile, il bazlı ittifaklar da olabilir. Genel Başkanımızın bu yönde beyanları da mevcuttur. Bingöl ölçeğinde şuana kadar bir ittifak teklifi olmamıştır. Bizler gidip ittifak yapalım demeyeceğiz. Ancak gelen teklifleri değerlendirip ona göre istişareler neticesinde bir karar vereceğiz. Seçime girmeyeceğiz manası olmasın. Seçim hazırlığımız devam ediyor. Ancak olası bir teklifte de, mevcut koşulları göz önünde bulundurarak yanıtımızı veririz, olumlu veya olumsuz.”

 

Adaylar için çalışmalar sürüyor

 

Aday adaylık için çalışmalar sürdürdüklerini ifade eden Açıkbaş, adaylar, sadece parti içi değil dışarıdan da başvuruda bulunmak isteyenlere kapılarını açık olduğunu söyleyerek konuyla ilgili şunları aktardı:

 

“Seçim çalışmalarımız devam ediyor, belde, ilçe ve il teşkilatlarımız ile istişarelerimiz devam ediyor. Adaylar nasıl olsun, kimleri aday görmek istersiniz. Genel merkezde de hummalı çalışmalar var. Dışarıdan da adaylara kapılarımız açıktır. Yeter ki prensiplerimize uysun.  inşallah Aralık ayının sonuna kadar çoğu şey netleşir diye umuyorum.”


casino siteleri